ATI FireGL V7300 512MB PCIe
€89.00
Product number:
A10981
Product information "ATI FireGL V7300 512MB PCIe"
DirectX 9.0 mit HighLevel Shading Language 3.0
wattage: 113 watt
3 outputs: 2x DVI-I (2x Dual-Link), 1x VESA miniDIN-3 stereo connector
supports displays with up to 9,3 megapixeln, & resolution up to 3.840 x 2.400
analog resolution: up to 2.048 x 1.536 per display
driversupport for Windows VISTA 32/64; WinXP32/XP64; Win2000; LINUX-32 & LINUX-64
Scope of delivery:
• ATI FireGL V7300
This card is individually packaged in our high-quality, padded brown-box.
A sticker on the outside shows the model designation and serial number as a scannable barcode.
Scope of delivery:
• ATI FireGL V7300
This card is individually packaged in our high-quality, padded brown-box.
A sticker on the outside shows the model designation and serial number as a scannable barcode.
| DirectX: | 9.0c |
|---|---|
| Framelock / Genlock: | Ja |
| OpenGL: | 2.0 |
| RAMSize: | 0.5 GB |
| RAMSpeed: | 650 MHz |
| Grafikkartenausgang: DVI: | 2x |
| GPUSpeed: | 594 MHz |
| ChipCodeName: | R520 |
| Cooling: | Aktiv (geregelter Lüfter) |
| Power: | 97 Watt |
| MaxMon: | 2 |
| RAMType: | GDDR-3 |
| BusType: | PCI-Express 1.0 x16 |
| Shader Model: | 3.0 |
| Scalable Link Interface (nVIDIA): | Nein |
| Formfaktor: | Full Size ATX / Dual-Slot |
| RAMBus: | 256 bit |
| RAMBandWidth: | 41.6 GB/s |
Login
No reviews found. Share your insights with others.